Predšolska bralna značka

Predšolska bralna značka je projekt spodbujanja družinskega branja in obiskovanja knjižnice, ki poteka že desetletje. S skupnim branjem in obiskovanjem knjižnice tako spodbujamo, de že predšolski otroci dobijo pozitivne navade, povezane s knjigo. Ko otrok nariše, kar je s starši/odraslimi skupaj prebral, tudi ustvari svoje razumevanje slišanega in se tako nauči o prebranem tudi razmišljati.

Kratka navodila za starše in otroke:

• otroci s pomočjo staršev in knjižničarja v knjižnici izberejo slikanico oz. jo izberejo iz zabojčka s priporočili;
  • starši otroku doma slikanico večkrat preberejo;
  • otrok likovno povzame vsebino slikanice – nariše preprosto risbico (na format A4);
  • risbico prinese v knjižnico, kjer dobi evidenčni kartonček;
  • za pridobitev priznanja mora otrok prinesti 5 risbic (vsaka risbica naj bo na listu formata A4) v obdobju od 1. oktobra 2020 do 8. maja 2021;
  • na hrbtni strani risbice morajo biti obvezno napisani ime in priimek otroka ter avtorja in naslov slikanice;
  • konec maja oz. v začetku junija bo zaključek predšolske bralne značke s prireditvijo za otroke in starše.

Otroci se izoblikujejo v bralce v naročjih svojih staršev.

Emilie Buchwald

Avtor podobe Predšolske bralne značke je Adriano Janežič.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
(Skupno 112 obiskov, današnjih obiskov 1)