Delavnica je namenjena staršem otrok z disleksijo, disgrafijo in disortografijo, strokovnim delavcem in drugi zainteresirani publiki.
Spoznali bomo značilnosti teh treh specifičnih učnih težav v osnovnošolskem obdobju ter načine pomoči v domačem in šolskem okolju.
Delavnico bo vodila dr. Tanja Černe, prof. def., zaposlena v Svetovalnem centru za otroke, mladostnike in starše Ljubljana,
kjer v strokovnem timu diagnosticira, svetuje ter korektivno obravnava otroke in mladostnike s specifičnimi učnimi težavami
ter drugimi motnjami, vodi skupine, svetuje staršem in učiteljem ter raziskuje učne procese otrok in mladostnikov s specifičnimi učnimi težavami.
Tanja Slabe iz Knjižnice Logatec bo na delavnici predstavila aplikacijo Kobi, učni pripomoček za učenje branja.