Tina Arnuš Pupis je v Logatcu živeča pisateljica in pesnica. Sicer univ. dipl. socialna pedagoginja z večletnimi izkušnjami na področju šolstva ter socialne integracije posameznikov iz ranljivih družbenih skupin, se v zadnjih letih intenzivno posveča ustvarjanju otroške in mladinske literature. Njen knjižni prvenec Za devetimi drevesi je Mednarodna mladinska knjižnica v Münchnu uvrstila v zbirko White Ravens (Bele vrane). Kasneje so izšle še zbirke zgodb Božo in Vili, Na gozdni južini, Nad gozdom se nekaj svetlika ter slikanica Zebra v ogledalu (vse naštete izšle pri Založbi Miš). Pesmi in prozo objavlja tudi v otroških revijah (Ciciban, Cicido, Galeb), s pesniškimi prispevki za odrasle bralce pa sodeluje na pesniškem portalu Pesem.si.
Njena najnovejša slikanica Poodganca Franca iz Podklanca je izšla pri Celjski Mohorjevi družbi.
Z avtorico se bo pogovarjala Urška Orešnik.
Na večeru bodo nastopili glasbeniki klarinetist Vid Pupis in učenci GŠ Vrhnika pod mentorstvom Metke Pupis.